Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Sociální pomoc pro občany

Sociální pomoc pro občanyPomoc existuje a není ostuda si o ni říct – právě startuje osvětová kampaň projektu MPSV Podpora sociálního bydlení s názvem Mít domov.

Kampaň informuje o tom, jak si v současné nelehké době udržet bydlení nebo jak jej získat. Webová stránka www.mitdomov.cz, která vznikla speciálně v rámci kampaně, funguje jako rozcestník. Nabízí nejen srozumitelný seznam možné pomoci a důležitých kontaktů, ale také informace o dávkách na bydlení, mimořádné okamžité pomoci nebo odkazy na praktické tipy.

Celou akci a stejnojmenný web provází pět hlavních témat: Teplo, Bezpečí, Jistota, Zázemí a Bydlení. Každé z nich představuje důležitou součást domova a také konkrétní problémy, se kterými se mohou lidé potýkat.

Kampaň upozorňuje mimo jiné i na problematiku dostupnosti bydlení v Česku, možnosti obecního bydlení, sociálního bydlení a zamýšlí se nad tím, jak situaci zlepšit. Prevence ztráty bydlení je totiž velmi důležitá, stejně jako nestydět se říct si o pomoc.

Webová stránka nabízí přehledné informace, jak se s konkrétním problémem nebo životní situací vypořádat. Modelově rozebírá a vysvětluje možnosti státních dávek a příspěvků (kdy, kde a jak o ně zažádat), formy pomoci, které lze získat od neziskových organizací a od dalších podpůrných služeb. Odkazuje také na důležité akce, které mohou lidem pomoci nastartovat nový a lepší život, například na Milostivé léto II nebo na vládní program Deštník proti drahotě.

Kampaň se zabývá i přidruženými tématy, jako jsou finanční gramotnost, řešení sporů s dodavateli energií nebo mezi nájemníky a pronajímateli či domácím násilím. Součástí webu www.mitdomov.cz jsou i tipy, jak šetřit energie a neplýtvat jídlem, včetně odkazů na Úsporné kuchařky – tipy a triky, jak vyjít s potravinami, šetřit peněženku i planetu.

Více informací se dozvíte v oficiální tiskové zprávě MPSV zde.

Děkujeme časopisu Sociální práce / Sociálna práca a Nový Prostor za jejich mediální podporu!

S pozdravem za celý projektový tým

Bc. Martin Hrabal

Pracovník informační kampaně projektu Podpora sociálního bydlení

Ministerstvo práce a sociálních věcí

Oddělení sociálního bydlení, bezdomovectví a podpory seniorů

Odbor sociálních služeb a inspekce sociálních služeb

Na Maninách 876/7, Praha 7

Tel.: +420 221 924 803

Mobil: +420 770 116 555

www.socialnibydleni.mpsv.cz

www.facebook.com/socialnibydlenivcr/